Odskocznia od codziennego życia? Tak. Puszka pandory? Pewnie też. Autostrada myśli kobiecych? Na pewno.Czyli prawie wszystko co siedzi w głowie kobiety, matki i żony.
darmowe liczniki
Blog > Komentarze do wpisu

Mama Wie! - Łódź cz. I

Cześć,

w dniu 25.03.2018 roku w Łodzi odbyło się spotkanie Mama Wie!. W spotkaniu i my braliśmy udział :) Poniżej trochę informacji organizacyjnych samego spotkania. W najbliższych dniach opiszę prelekcje, wystawców oraz pakiet startowy, który otrzymał każdy uczestnik spotkania.

Mama_Wie1

 

Mama Wie! to projekt, skierowany do kobiet w ciąży. Gościem specjalnym, który towarzyszy spotkaniom od początku, jest znany fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, specjalizujący się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Celem MAMA WIE jest przekazanie przyszłym mamom rzetelnej wiedzy dotyczącej rozwoju dziecka już od pierwszych chwil jego życia.

(źródło: http://mama-wie.pl/ )

Spotkania w ramach projektu odbywają się w różnych miastach. Warto śledzić harmonogram spotkań i z wyprzedzeniem się na nie zapisywać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona! Koszt udziału dla jednej osoby jest niewielki (w Łodzi 14 zł), natomiast informacje jakie przyszli rodzice wyniosą ze spotkania przeogromne :) Samo spotkanie przewidziane jest na 3 h i obejmuje 2 przerwy. W trakcie przerw można podejść do prelegentów (o nich w następnej notce), aby uzupełnić swoją wiedzę, rozwiać wątpliwości czy po prostu face to face zapoznać się z przedstawianym produktem. Na spotkaniu mówiliśmy o:

 • krwi pępowinowej - cennym źródle komórek macierzystych
 • najważniejszych kryteriach wyboru produktów do wyprawki dla maluszka
 • rozwoju przez zabawę, emocjonalnych i środowiskowych uwarunkowaniach rozwoju
 • wspieraniu rozwoju maluszka od pierwszych dni życia
 • diecie mamy karmiącej
 • bezpieczeństwie przewożenia dzieci w aucie

 

Zachęcam Was do polubienia facebook'a Mama Wie!: https://www.facebook.com/warsztatymamawie/ 

 

Samo spotkanie oceniam na: 5/6.

To, co mnie pozytywnie zaskoczyło: 

 • charakter spotkania. Nie było ono nastawione stricte na sprzedaż. Oczywiście każdy przedstawiciel promował swoje produkty i swoją markę, ale nie było to robione w sposób agresywny. Może wpływ na to miała ograniczona liczba wystawców, a może jednak jest to jedno z niewielu spotkań nastawionych głównie na edukację, a nie marketing. 
 • zdroworozsądkowe podejście do tematu macierzyństwa. Każdy wystawca chętnie odpowiadał na pytania, a także dementował ogólnopanujące mity związane z macierzyństwem i bezpieczeństwem noworodków. 
 • miejsce na sali. Sala, w której odbywały się wystąpienia była duża. Może nie można było na niej robić piruetów, ale można było spokojnie się poruszać nawet między rzędami krzeseł. Byłam na wielu konferencjach i targach i problem zawsze był jeden: mimo ustawionych rzędów, trudno było się poruszać między poszczególnymi siedzeniami. Tutaj ten problem nie wystąpił. Bardzo dobrze zaplanowane i zorganizowane miejsca siedzące.

To, co mogłoby ulec zmianie:

 • harmonogram. Harmonogram bardzo napięty, ale możliwy do realizacji :) Tematy poruszane na spotkaniu bardzo ciekawe, jednak czas przeznaczony na niektóre wystąpienia, był zdecydowanie za krótki. Może warto wydłużyć czas spotkania, aby prelegenci mogli rozwinąć swój temat?
 • miejsce w trakcie przerw. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Łodzi korytarz, który oblegaliśmy w trakcie przerw był dosyć mocno ograniczony. Chcąc porozmawiać z wystawcami często wchodziliśmy na siebie i ciężko było mieć trochę "swojego" miejsca. 
 • liczba toalet. ok. 70 % uczestników spotkania to kobiety w ciąży. A jak wiadomo wiąże się to z dosyć dużym zapotrzebowaniem na WC :) Niestety liczba ubikacji (moim zdaniem) była za mała. Jeżeli nie wyszło się jako jedną z pierwszych na przerwę, to cała przerwa minęła w oczekiwaniu na swoją kolejkę. Oczywiście liczba toalet nie jest uzależniona od organizatorów, ale w takiej sytuacji może warto byłoby rozejrzeć się za innym miejscem na kolejne spotkanie?

 

A już za niecały miesiąc w Łodzi będzie Mama Targ vol. 5 ! :) O samym wydarzeniu na pewno jeszcze napiszę, a teraz zapraszam do obserowania wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1825736567496377/ 

poniedziałek, 26 marca 2018, mamma.pchela
Komentarze
2018/03/26 20:23:17
Z tego co piszesz to generalnie widze, że wyszło pozytywnie ;)
-
2018/03/27 20:24:03
Wyszło bardzo pozytywnie :) Polecam takie spotkania każdej przyszłej mamie :) Spotkanie nie było za długie, więc nie straciłam wszystkich sił, a informacje przekazywane były praktyczne, a nie reklamowe. Na prawdę polecam :)